Friday, 4 January 2013

Q&A: Agreement Store


Q: Skąd wziął się pomysł na założenie sklepu z ubraniami vintage?

A: Agreement jest pewnym konceptem, który niejako wyrósł z codziennego doświadczenia – zbierania dobrych jakościowo, ciekawych ciuchów. Nigdy nie odpowiadało nam do końca to, co można znaleźć w sklepach, np. dużych sieciówkach. Z kolei te ubrania, które nas interesowały, były poza zasięgiem cenowym lub geograficznym – w ogóle nie dało się ich kupić w Polsce. Zwróciliśmy się więc w stronę second-handów, które, jak się okazało, oferowały po prostu lepsze ubrania, trzeba było tylko nauczyć się ich szukać. Wojtek nie mógł kupować wszystkiego dla siebie i w pewnym momencie zaczął sprzedawać ciuchy m. in. na allegro, no i to chwyciło – być może dlatego, że nie ma zbyt wielu sklepów „vintage” dla facetów.


Q: Jakim stylem się kierujecie, jesteście wierni klasyce czy staracie się podążać za aktualnymi trendami?

A: Zdecydowanie klasyka mody męskiej: ubrania o proweniencji workwear, wojskowej, angielskiego country, surferów. Ubrania, których funkcja determinowała krój i materiał, z jakich były wykonane. Istnieją pewne nieśmiertelne wzory – odtwarzane i przerabiane nieustanie przez projektantów, duże marki i sieciówki -ale tylko niektórzy potrafią robić to umiejętnie (np. http://www.engineeredgarments.com). Najcenniejsze są dla nas sztuki wyprodukowane przez małe, lokalne manufaktury (zapewne większość z nich już nie istnieje, a same ubrania są starsze od nas). To głównie klasyczne wzory – płacze typu MACK, ocieplane grube kurtki, skórzane kurtki.
Duże marki, które wskazalibyśmy, jako wzór to m.in. Barbour, Gloverall, Fjallraven (Szwecja), Levi’s, Filson, Pendelton, Woolrich, Carhartt, Spiewak (US).Q: Kto tworzy Agreement Store? Powiedzcie coś o sobie.

A: Asia i Wojtek – absolwenci historii sztuki, ceniący odpowiedzialny biznes i jakość. Lubimy też dobre jedzenie.


Q: Gdzie można Was spotkać? Bywacie na wydarzeniach typu Yard Sale?

A: Nie. Zachęcamy do odwiedzin w Agreement na Krasickiego 9/6 w Krakowie. Zapraszamy też na FB i Allegro.
zdjęcia są własnością Agreement Store

No comments:

Post a Comment